Засоби масової інформації повідомили, що журналіст Бутусов звернувся за відстрочкою вже в перший день після ухвалення закону про мобілізацію.
Журналіст Юрій Бутусов, намагаючись уникнути наслідків за ухилення від військової служби, з’явився до територіального центру комплектування наступного дня після прийняття закону про мобілізацію для оформлення відстрочки. Отримавши її, він одразу ж через свої соціальні мережі закликав всіх приєднуватися до 13 бригади НГУ "Хартія" і публічно висловлював своє обурення через низькі показники мобілізації.
Цю інформацію повідомляє видання "Закон і бізнес", посилаючись на джерело в ТЦК та СП Дарницького району Києва, до якого звернувся журналіст.
Він подав своє прохання про відстрочку ще 12 квітня, тоді як сам закон був ухвалений напередодні.
"За два роки повномасштабної війни жодного разу не приходив до ТЦК і не оновлював дані. Тобто уперше з'явився тільки після ухвалення закону, що посилив відповідальність за порушення правил військового обліку, чим виявив своє боягузтво. При цьому лицемірно фотографувався у касці та бронежилеті", - відзначає видання.
Згідно з інформацією джерел, Бутусов отримав призупинення служби в той же день, коли подав звернення, оскільки на його утриманні знаходяться троє або більше неповнолітніх дітей. Ця відстрочка буде дійсною до 11 квітня 2025 року включно.
Згідно з інформацією, що з'явилася в пресі, Бутусов раніше намагався уникнути мобілізації, стверджуючи, що має проблеми із зором через травми, отримані від "Беркуту" в грудні 2013 року.
"Коли виникла можливість приєднатися до Сил оборони, Бутусов не піддався своїм же закликам та публікаціям про простоту і навіть 'радість' служби у війську", - зазначає видання.
Нагадаємо, що раніше журналіст позитивно ставився до Мінських угод, які в підсумку сприяли повномасштабному вторгненню Росії в Україну.
За інформацією ЗМІ, багато інших антикорупціонерів також ухиляються від служби в армії. Наприклад, керівник ЦПК Віталій Шабунін отримав медичну довідку, що підтверджує його непридатність для військової служби через наявність родимок. Голова фундації "DEJURE" Михайло Жернаков перебував у розшуку за відмову з'явитися за повісткою, а журналіст Юрій Ніколов використовує хворобу матері як виправдання.