Системи ППО С-400, безпілотники та атомні підводні човни: Індія має намір суттєво зміцнити свою оборону проти Китаю.


Системи С-400 вже встановлені на кордонах з Китаєм і Пакистаном для охорони повітряного простору. В додаток до цього, Індія планує збудувати дві атомні підводні човни, щоб суттєво скоротити значне відставання в підводному флоті від Китаю.

Головнокомандувач індійських ВПС маршал авіації Амар Пріт Сінгх під час нещодавньої пресконференції оголосив, що Індія отримає два з п'яти залишкових російських зенітно-ракетних комплексів С-400 "Тріумф" до 2025 року. Він зазначив, що затримки у постачанні викликані війною між Росією та Україною, яка негативно позначилася на ланцюгах постачання й транспортуванні необхідних компонентів. Цю інформацію оприлюднив The New Indian Express.

"Ми отримаємо наступні дві ескадрильї С-400 наступного року. Постачання було відкладено через російсько-український конфлікт", -- сказав воєначальник.

Питання з фінансуванням були розглянуті ще давно, але російські виробники оборонної техніки зосередили свої зусилля на внутрішніх вимогах, що виникли внаслідок конфлікту в Україні. Як повідомило джерело видання, система С-400 буде доставлена в комплексному вигляді, оскільки часткове введення в експлуатацію призведе до зниження її ефективності.

Варто відзначити, що Індія вже отримала три ескадрильї системи С-400, які були розміщені вздовж кордонів з Китаєм і Пакистаном для захисту повітряного простору. Перший комплект був постачений та введений в експлуатацію в грудні 2021 року, а контракт на поставку п'яти систем був підписаний у жовтні 2018 року, при цьому загальна вартість угоди склала приблизно 5,4 мільярда доларів.

Одночасно Індія планує збудувати два атомні підводні човни та закупити 31 американський безпілотник MQ-9B з дальністю дії на суму приблизно 4,2 мільярда доларів. Як повідомляє агентство Bloomberg, це рішення було прийнято Комітетом кабінету міністрів з питань безпеки під проводом прем'єр-міністра Нарендри Моді.

Автори матеріалу підкреслили, що ці ініціативи мають на меті зміцнення військово-морських потенціалів держави з метою стримування зростаючої військової активності Китаю в Індійському океані.

І хоча Міністерство оборони Індії не відповіло на прохання про коментар агентству, індійські експерти вже дали оцінку оборонним ініціативам країни. Так, оглядачі The Eurasian Times в аналітичній статті зазначили, що Індія в плані атомних підводних човнів (АПЧ), які є ключовою ударною силою військового флоту, зіткнулася "із неосяжною прірвою порівняно з Китаєм".

"Підводний флот Китаю налічує понад 70 підводних човнів, включно з 12 атомними (ПЛАРБ) і понад 50 дизельними ударними підводними човнами. На відміну від них, Індія експлуатує 19 підводних човнів, включно з двома ПЛАРБ. Причому більша частина індійського флоту звичайних підводних човнів була придбана в 1980-х роках і вже застаріла", -- пишуть аналітики.

АПЧ з традиційним озброєнням вперше будуть створені на місцевих верфях Індії, що підтверджує намір країни зміцнювати свої оборонні технології. Крім того, індійський проект має певні аналогії з ініціативою AUKUS — спільним зусиллям Австралії, Великої Британії та США, спрямованим на будівництво атомних підводних човнів для Австралії.

Індія також ухвалила рішення про закупівлю 31 безпілотного апарата MQ-9B, виготовленого компанією General Atomics. Ці дрони можуть виконувати польоти тривалістю до 48 годин і мають можливість нести корисне навантаження до 1700 кг, що суттєво підвищить потенціал індійського флоту в спостереженні за китайськими військовими суднами в Індійському океані. Крім того, MQ-9B дозволить збройним силам краще діяти в зонах, розташованих біля індійсько-пакистанського кордону в Гімалаях.

Related posts