Збройні сили України відновили свої позиції в околицях Селидового, в той час як противник зміг просунутися в районі Торецька, згідно з картами ISW.
Як зазначається у звіті, ймовірно, війська РФ нещодавно відбили Матвєївку, та просунулися далі вглиб головного "українського плацдарму" в Курській області 13 жовтня.
13 жовтня російські "воєнкори" заявили, що путінські війська відбили Ольговку, Любимівку, Толстий Луг та більшу частину Новоіванівки, хоча деякі блогери стверджували, що бої в Ольговці й досі тривають.
Згідно зі словами російського "воєнного кореспондента", сили РФ змогли відсунути українські війська від Черкаської Конопельки, що розташована на південний схід від Суджі. Однак Інститут вивчення війни не зміг знайти жодних візуальних доказів на підтримку цих російських заяв.
Російські блогери стверджували, що війська РФ продовжували наступати на Малу Локню, Михайлівку, поблизу Новоіванівки та Плехового, а також у напрямку Колмакова та Агронома.
Російський блогер повідомив про те, що війська Путіна, нібито, зупинили українську механізовану контратаку поблизу Новоіванівки. У свою чергу, Міністерство оборони Росії заявило, що їхні сили також успішно відбили українські атаки в районах Зеленого Путі, Нижнього Клину та Покровського.
Російські інформаційні джерела ISW повідомили, що 13 жовтня війська РФ не припиняли спроби вибити українські підрозділи з Глушковського району в Курській області.
Російський військовий кореспондент повідомив, що війська РФ продовжують наступальні дії від Веселого до північних меж Нового Путі та в районі Медвежого.
Крім того, у Міністерстві оборони Росії заявили, що, за їхніми твердженнями, російські військові успішно відбили контратаку українських сил у районі Нового Путі.
Офіційні представники України 13 жовтня знову озвучили інформацію про загострення наступальних дій Росії в Курській області.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська намагаються витіснити Збройні сили України з Курської області, проте українські військові успішно тримають свої позиції.
13 жовтня полковник Вадим Мисник, який є речником Північного угруповання військ ЗСУ, повідомив, що російські підрозділи переміщуються до Курської області, де спостерігається значне скупчення їхніх сил.
Ані українські, ані російські джерела ISW не повідомляли про бойові дії на півночі Харківської області 13 жовтня.
13 жовтня російські війська продовжили свою атаку на ділянці Куп'янськ - Сватове - Кремінна, проте жодних підтверджених досягнень не було зафіксовано.
Російські "воєнні кореспонденти" заявили, що війська РФ наблизилися до річки Оскіл поблизу Кругляківки, проте аналітики ISW не виявили візуальних доказів на підтвердження цієї інформації.
Російські окупанти продовжували наступальні дії в районі Петропавлівки та Кучерівки, біля Колісниківки, Кругляківки, Степової Новоселівки, Піщаного, Вишневого, Лозової, М'ясожарівки, Новомихайлівки, Дружелюбівки, Греківки, Невського, Новосадового, під Торським і Тернами 12 і 13 жовтня.
12 жовтня українські сили атакували склад паливно-мастильних матеріалів, що належить російським військовим, неподалік від окупованого населеного пункту Ровеньки в Луганській області.
У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що Головне управління розвідки Міністерства оборони спільно з українськими військовими вразили склад. Водночас, російські джерела стверджують, що Збройні сили України нанесли удар по паливному резервуару на цьому складі, використовуючи безпілотний літальний апарат.
13 жовтня війська РФ здійснювали наступальні операції в районі Сіверська, проте жодних підтверджених змін на фронті не зафіксовано.
У Генеральному штабі Збройних сил України зазначили, що 12 та 13 жовтня російські війська вели наступальні дії поблизу Верхньокам'янського, Івано-Дар'ївки та Виїмки.
Російське джерело стверджувало, що війська РФ начебто просунулися на північ від Верхньокам'янського, але в ISW не знайшли підтвердження.
13 жовтня російські збройні сили здійснювали наступальні дії поблизу Часового Яру, проте жодних підтверджених змін у положенні фронту зафіксовано не було.
12 та 13 жовтня російські військові здійснювали атаки в зоні Часового Яру, поблизу Калинівки та Ступочок.
Представник бригади Збройних Сил України, що діяла в районі Часового Яру, 13 жовтня заявив, що ворог проводить наступальні дії здебільшого за рахунок піхоти, використовуючи невеликі групи, і майже не застосовує механізовані атаки.
Російський "воєнкор" заявив, що українські FPV-безпілотники заважають військам РФ просуватися до Ступочок.
Російські окупанти нещодавно просунулися поблизу Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 жовтня, показують, що війська РФ незначно просунулися в межах східної частини Торецька.
12 і 13 жовтня російські загарбники наступали під Торецьком та в районі Щербинівки.
Представник Луганського угруповання Збройних сил України, майор Анастасія Бобовнікова, 12 жовтня зазначила, що під час штурмових дій у Торецьку окупанти змінюють свою форму на цивільний одяг, що може бути кваліфіковано як воєнний злочин, якщо ця інформація підтвердиться.
Українські воїни нещодавно відновили втрачені позиції на південний схід від Покровська. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 жовтня, показують, що ЗСУ відновили позиції на північ від Селидового.
У Міністерстві оборони Росії заявили, що війська під командуванням Путіна взяли під контроль Михайлівку, тоді як Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що російські сили фактично окупували це село на 22 вересня.
Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ захопили Цукурине, а за даними експертів ISW, цей н.п. був окупований ще 7 жовтня.
Війська Російської Федерації вели наступальні дії в околицях населених пунктів Промінь, Миролюбівка, Мирноград, Цукурине, Новодмитрівка, Сухий Яр, Лисівка, Селидове, Крутий Яр, Кремінна Балка, Курахівка, Новоселидівка, Гірник, Желанне Друге, Зоряне та Ізмайлівка 12 та 13 жовтня.
Український військовий, що виконує завдання на Покровському напрямку, 13 жовтня зазначив, що агресори почали застосовувати бронетехніку під час атак.
За інформацією російських джерел ISW, армія РФ здійснила атаку на шахту Коротченка, що розташована на східному краї Селидового, використавши ракету класу "повітря-поверхня" Х-38МЛ.
Російські війська проводили наступальні дії в районі Курахового, поблизу Максимільянівки та Георгіївки, а також біля Дального 12 і 13 жовтня, проте жодних істотних змін на фронті не зафіксовано.
Російські війська зробили поступ на південно-західному напрямку від Донецька. Геолокаційні знімки, опубліковані 13 жовтня, свідчать про те, що армія РФ нещодавно зайняла південно-східну частину Катеринівки.
Російські блогери повідомляли, що війська РФ просунулися на північ від Костянтинівки, а також у районі Водяного та в центральній частині Катеринівки. Проте, аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим твердженням.
12 та 13 жовтня підрозділи Російської Федерації здійснювали наступальні дії в зонах Костянтинівки, Антонівки, Катеринівки, Богоявленки та Золотої Ниви.
12 та 13 жовтня російські війська намагалися захопити західну частину Запорізької області поблизу населеного пункту Роботине, проте не досягли жодних успіхів.
12 і 13 жовтня у Генеральному штабі Збройних Сил України повідомили про наступ російських військ у напрямку Дніпра, ймовірно, маючи на увазі лівий берег Херсонської області та острови, що розташовані в дельті Дніпра.
12 жовтня Владислав Волошин, речник Південного оперативного командування Збройних Сил України, повідомив, що за останній тиждень російські війська посилили свої наступальні операції на Дніпровському напрямку. Зазначено, що вони здійснюють від 5 до 7 атак на день, залучаючи невеликі піхотні групи.
Волошин додав, що окупанти накопичують зброю та техніку на Кінбурнській косі, і припустив, що війська РФ можуть розпочати наступ на сусідні острови в районі впадіння Дніпровської затоки в Чорне море.
Нагадаємо, що в вечірньому звіті Генерального штабу Збройних сил України 13 жовтня було повідомлено про 105 бойових зіткнень, які сталися на фронті з початку доби.
Згідно з інформацією від Сил оборони України, найскладніша обстановка залишається на Курахівському фронті. Одночасно, російські війська проявляють активність і в Лиманському, Покровському та Куп'янському напрямках.