Зухвала атака ЗСУ в Курській області збільшує напруження для США - AP
Україна прагне здобути дозвіл на застосування далекобійної зброї для ударів по території Росії.
Сполучені Штати встановлюють обмеження на використання ракет великої дальності, наданих Україні, з метою обмеження їх застосування для ударів по військових об'єктах на території Росії. Посилення військових дій з боку України в Курській області, а також найбільша досі ракетна і дронова атака на Москву, збільшили тиск на адміністрацію президента США Джо Байдена з вимогою послабити обмеження на використання західної зброї.
Україна прагне змінити стриману позицію Сполучених Штатів щодо війни, повідомляє агентство Associated Press.
Адміністрація Байдена повідомляє, що її обережний підхід, зокрема стосовно вибору часу і типу сучасного озброєння для постачання Україні, є необхідним для запобігання можливій реакції з боку російського президента Владіміра Путіна. Деякі експерти вважають, що Путін може розцінити удар України за допомогою американської балістичної ракети великої дальності як агресію з боку США.
Але інші західні прихильники України, зокрема з Америки та Європи, зазначають, що адміністрація Білого дому повинна розуміти, що погрози Путіна атакувати Захід, включаючи можливе застосування ядерної зброї, є лише блефом. Вони висловлюють занепокоєння, що затримки у наданні підтримки з боку США, яка допомогла Україні протистояти російському вторгненню у 2022 році, можуть врешті-решт призвести до поразки.
"Цей конфлікт завершиться відповідно до рішень західних лідерів," - зазначив відставний американський генерал Філіп Брідлав, який керував НАТО в Європі з 2013 до 2016 року. Він є одним із тих, хто виступає за зняття обмежень на використання Україною західного озброєння.
"Якщо ми продовжимо йти тим самим шляхом, Україну чекає поразка, – зазначив Брідлав. – Наразі ми свідомо не постачаємо Україні необхідну допомогу для здобуття перемоги".
Аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос заявив, що система ATACMS здатна уразити понад 200 російських військових об'єктів, розташованих уздовж кордону в районах з, на його думку, недостатньою охороною.
Він уточнив, що ці об’єкти охоплюють значні військові бази, комунікаційні станції, логістичні центри, ремонтні майстерні, паливні склади, склади боєприпасів та постійні штаби.
Він зазначив, що кілька прицільних ударів змусить Путіна перенаправити ресурси і сили для захисту цих об'єктів.
"Це той вид тиску, що значно зменшує можливості нападника ефективно забезпечувати свої війська на передовій," - зазначив Баррос.
Чому західні союзники України не надають ракет з дальністю до 500 км? Чому вони настільки остерігаються, що Україна може застосувати їх для ударів по глибині території Росії?
Про можливі зміни у ставленні Заходу та про те, які аргументи Києва можуть вплинути на наших західних партнерів, детально розповідає Володимир Кравченко у своїй статті на ZN.UA під назвою "Далекобійні ракети: Шість причин, чому США не дозволяють Україні атакувати глибокі території Росії".