Чи варто зберігати Курську область: думка ветерана АТО
Він підкреслив, що існує друга стадія операції, яка ще не була реалізована.
В даний час для України доцільно продовжувати операцію в Курській області і український інтерес там залишається незмінним.
Таку думку висловив екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв'ю УНІАН. Він додав, що Курська операція дала Україні дуже великі козирі в спілкуванні з західними партнерами, крім того, вдалося радикально переломили ситуацію.
"Перед початком цього етапу в західних медіа активно обговорювали і існувала думка, що перемогти Росію виключно військовими методами неможливо. Проте Курська операція кардинально змінила ситуацію - тепер усі дискусії зосереджені на тому, якими способами можна досягти перемоги над Росією, та чому нам не надають необхідні ресурси для цього. Питання про неможливість перемоги вже не стоїть на порядку денному", - зазначив Дикий.
Він також підкреслив, що існує друга стадія операції, яка ще не принесла бажаних результатів - це вплив на думку суспільства в самій Росії. "Згідно з нашим планом, ця операція повинна була продемонструвати, що їхній режим не в змозі навіть захистити міжнародно визнані російські території. Ми це продемонстрували. Але чому ми не досягли успіху? Ми недооцінили силу інформаційних військ в Росії", - зазначив ветеран АТО.
Він зазначив, що пропагандистам вдалося сформувати у свідомості росіян образ, в якому всі важливі події нібито відбуваються лише в Донецькій області, в той час як на Курщині ситуація подається як незначна прикордонна перестрілка або акція партизанів.
Проте, як підкреслив Дикий, з часом "в російських умах неодмінно виникне сумнів щодо того, наскільки їхній режим має контроль над ситуацією і чи справді він є таким могутнім".
Отже, на Курщині нам потрібно утримуватися до тих пір, поки це має військове обґрунтування. Наразі російські війська здійснюють бомбардування наших позицій в Курщині, інакше вони б намагалися атакувати наші сили в населених пунктах Сумської області. Це означає, що конфлікт все одно тривав би, але вже на нашій території. Присутність 50 тисяч російських військових на їхніх позиціях, а не на наших, свідчить про безпосередній військовий ефект цієї операції. Ми повинні залишатися там доти, поки наші втрати не перевищують ворожі, адже в маневровій війні це є ключовим фактором, - зазначив ветеран АТО.
Він також підкреслив, що можливості України зберігати контроль над Курською областю залежать від стану резервів, не лише в контексті Курщини, а й загалом від процесів мобілізації.
Російська Федерація має намір витіснити українські оборонні сили з Курської області до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, яка запланована на 20 січня 2025 року. Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов зазначив, що на даний момент російській стороні це не вдається реалізувати.
Державний департамент США раніше підтвердив, що солдати з Північної Кореї вже залучені до бойових дій у Курській області.