"У нас не може бути чисельної переваги," — зазначила військова, коментуючи ситуацію на фронті в Україні.


На думку військового адвоката, Україні критично необхідно здобути технологічну перевагу над супротивником.

Головна проблема української армії полягає в тому, що вона досі не здобула ні технологічної, ні організаційної переваги над ворогом - йдеться як про повітря, так і про землю, проте на морі певною мірою ця перевага присутня. Про це заявила адвокатка, а тепер аеророзвідниця 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська в інтерв'ю hromadske, відповідаючи на запитання про те, чи погоджується вона з оцінками, що в Україні фронт фактично посипався.

"Ми не можемо розраховувати на чисельну перевагу, будь то в особовому складі, ресурсах або бойовій техніці (принаймні поки що). Тому надзвичайно важливо здобути технологічну перевагу та вміло її використовувати для досягнення перемоги. Водночас необхідно тримати противника під контролем на всіх ділянках фронту. І чим довше ми будемо без переваги, тим дорожче коштуватиме таке стримування з точки зору людських втрат," - підкреслила вона.

За її словами, допомога союзників самостійно не може перетворюватися на перевагу, але вона може потенційно створити паритет.

"Важливим завданням командування є формування технологічної та організаційної переваги. Це не лише про розробку інноваційних рішень чи продуктів, таких як 'супердрон' чи 'чарівний бойовий комплекс'. Мова йде про рішення та технології, які впроваджуються безпосередньо на полі бою, забезпечуючи можливість безпечніше наблизитися, завдати удару на більшу відстань, точніше влучити та вразити більше цілей," - зазначила військова.

Закревська наголосила, що такі рішення існують, проте здебільшого вони відірвані від реалій війни, а якійсь справді гарній ідеї не вистачає якісної інженерної або просторової реалізації.

Або ж навпаки — необхідно змінити звички, лінь та упередження військових, щоб справді цінні рішення могли ефективно функціонувати та поширюватись. Важливо максимально інтегрувати команди винахідників, інженерів та IT-фахівців у контекст війни. Потрібно забезпечити їх безпосередній контакт із військовими та конкретними підрозділами, які використовуватимуть їхні розробки. Військовим слід надати доступ до нових технологій вже на етапі їх створення, починаючи з формулювання технічного завдання. Необхідно вдвічі, втричі скоротити ланцюг R&D, - вважає аеророзвідниця.

На думку військової, ідеї та стартапи повинні створюватися безпосередньо у бойових підрозділах. Вона продовжила:

"Що самі підрозділи в симбіозі з інженерами-винахідниками і мають бути такими інкубаторами / стартапами. Саме вони мають отримувати напряму фінансування на проведення розробки, тестування, виробництва й видавати готові відтестовані реалізовані на полі бою продукти / рішення / засоби евакуації чи систему мінування. А найкращі з них мають масштабуватися на все військо".

Закревська зазначила, що подібні проекти вже реалізуються, особливо в тих випадках, коли командири мають зв'язки з виробниками, доступ до фінансування від волонтерів, а також необхідні знання та ресурси для тестування і впровадження інновацій. Однак адвокатка підкреслила, що ці ініціативи повинні бути організовані системно та фінансуватися з державного бюджету.

Міністр оборони України Рустем Умєров раніше підтвердив, що українські військові вперше вступили в бій з військовими КНДР після того, як Північна Корея вирішила відправити свої підрозділи на підтримку Росії. Він також зазначив, що найближчим часом Київ прогнозує збільшення присутності північнокорейських військ на фронті з боку Москви.

З початку 2024 року українські військові знищили та підбили 3 179 танків російських збройних сил, як стало відомо. Згідно з інформацією Міністерства оборони України, ці втрати можуть завдати російському бюджету збитків щонайменше у 9 мільярдів доларів США.

Related posts