Галущенко провів переговори з МАГАТЕ щодо розширення контролю за підстанціями атомних електростанцій | УНН
Присутність інспекторів МАГАТЕ на ключових для АЕС підстанціях має важливе значення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає УНН.
В рамках 68-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним директором Міжнародного агентства з ядерної безпеки (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі, під час якої обговорили конкретні дії для прискорення розширення моніторингових місій МАГАТЕ на всі високовольтні підстанції, що піддаються російським атакам і мають критичне значення для забезпечення безпечної роботи українських атомних електростанцій.
Галущенко висловив вдячність моніторинговій місії МАГАТЕ, яка, після нещодавнього візиту Рафаеля Гроссі в Україну, розпочала діяльність на важливій електричній підстанції. Ця підстанція є критично важливою для функціонування атомної електростанції і зазнала пошкоджень внаслідок агресії РФ.
"Завдаючи ударів по підстанціям, що є життєво важливими для атомних електростанцій, російські сили намагаються викликати блекаут в атомних блоках і паралізувати нашу ядерну енергетику. Ми висловлюємо вдячність МАГАТЕ за їхню підтримку і сподіваємось на швидке відновлення моніторингових місій на цих об'єктах. Ця діяльність агентства є критично важливою для гарантування ядерної та радіаційної безпеки", - підкреслив міністр.
"Російська сторона становить безпосередні ризики для ядерної і радіаційної безпеки", - зазначив Галущенко під час зустрічі з делегаціями США та ЄС в МАГАТЕ, що відбулася 17 вересня 2024 року о 10:47. * 34378 переглядів
Гроссі підтвердив, що МАГАТЕ налаштоване продовжити проведення подібних місій і запевнив, що агентство вживе всіх можливих заходів, щоб запобігти відключенням електроенергії на українських атомних електростанціях.
Галущенко звернувся до МАГАТЕ з проханням продовжити підтримку України, зосередившись на оцінці безпеки ядерних та радіаційних об'єктів, фіксації експлуатаційних інцидентів, а також аналізу можливих і вже зафіксованих загроз для безпеки атомних електростанцій та пов'язаної з ними інфраструктури.
Особливу увагу під час зустрічі учасники приділили темі зведення енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій атомній електростанції. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило свою готовність надати технічну підтримку для реалізації цього проекту, деталі якого наразі знаходяться на стадії обговорення.