Хвилясті трубки здатні підвищити ефективність сонячних колекторів.


Вчені знайшли спосіб збільшити ефективність фотоелектричних теплових систем, які генерують як електрику, так і тепло.

Нове дослідження, проведене в Ноттінгемському університеті, показало, що використання хвилястих труб може значно підвищити ефективність фотоелектричних теплових систем (PVT) у процесі перетворення сонячної енергії на корисну енергію, в порівнянні зі звичайними прямими трубами. Цю інформацію повідомляє портал Tech Xplore.

Як зазначається в статті, фотоелектричні теплові системи класифікуються як "гібридні", оскільки вони об'єднують сонячні панелі, які безпосередньо трансформують сонячну енергію на електричну, і теплові елементи, що використовують залишкову енергію для генерації тепла. Ця подвійна функція робить такі системи більш ефективними в порівнянні зі стандартними сонячними панелями.

Група вчених під керівництвом доктора Суроджита Сена з факультету інженерії запропонувала спосіб зробити фотоелектричні теплові системи ще ефективнішими. У дослідженні йдеться про те, що використання в PVT хвилястих труб дає змогу вловлювати понад 85% одержуваної теплової енергії. Для порівняння, ефективність PVT з прямими трубами становить лише 72%.

Для дослідження роботи PVT з хвилястими трубами науковці застосували комп'ютерне моделювання. Вони проаналізували, яким чином різноманітні фактори, такі як форма труб, швидкість протікання рідини та розміри панелей, впливають на ефективність системи й обсяг виробленої енергії.

"Дане дослідження присвячене інноваційним геометричним формам рідинних каналів у системах сонячного опалення, які мають потенціал значно покращити ефективність перетворення безкоштовної сонячної енергії на тепло для приміщень та електричну енергію," – підкреслив головний дослідник.

Було також виявлено, що ширина панелі є ключовим чинником, який впливає на обсяг енергії, що втрачається при експлуатації сонячних батарей: чим ширша панель, тим більше енергії йде на марно.

"Приблизно 15% від загальної споживаної енергії, що становить близько 600 мільярдів гігаджоулів, люди використовують лише для обігріву своїх домівок. Дуже важливо якомога швидше перейти на екологічніші джерела енергії, і що може бути кращим за сонячну енергію?" — підкреслив Суроджит Сен.

Зазначимо, що британська фірма Naked Energy створила вакуумний сонячний колектор під назвою VirtuPVT, який інтегрує сонячну фотоелектричну та теплову технології, дозволяючи виробляти як електричну енергію, так і тепло.

Дослідники з Університету Порт-Саїда в Єгипті створили унікальне гідрофільне нанопокриття, здатне самоочищатися. Це нововведення має на меті зменшення забруднень та підвищення ефективності вироблення електроенергії сонячними панелями.

Related posts