Міністр закордонних справ Естонії заявив, що керівництво Європейського Союзу повинно бути готовим до відправлення військових сил в Україну.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна закликав європейських лідерів бути готовими відправити військові сили в Україну.
Це стане важливим елементом для підтримки можливого мирного договору між Києвом і Москвою, який ініціює новообраний президент США Дональд Трамп, повідомляє Financial Times.
Цахкна переконана, що членство в НАТО могло б стати найдійовішою гарантією безпеки для України. Проте, якщо США виступлять проти, Європа має розглянути можливість розміщення своїх військових сил після завершення конфлікту.
"Якщо ми говоримо про реальні гарантії безпеки, це означає, що буде встановлено справедливий мир. Тоді ми говоримо про членство в НАТО. Але без США це неможливо. І тоді ми говоримо про будь-яку форму у сенсі "присутності на місцях"", - сказав він.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: Які кроки Трамп планує для припинення конфлікту: міжнародні медіа розглянули можливі сценарії.
Трамп пообіцяв "швидко" покласти край війні в Україні, як тільки вступить на посаду президента США. Дехто побоюється, що він нав'яже Україні несправедливу угоду, погрожуючи припинити військову підтримку. Кілька союзників Трампа закликали Європу взяти на себе тягар підтримки України.
Цахкна зазначив, що успіх Трампа на виборах активізував обговорення серед партнерів Києва про необхідність підтримки, особливо враховуючи нещодавні втрати на фронті. Також ведуться розмови про те, як тиснути на Москву, щоб вона погодилася на переговори та домоглася стабільного припинення вогню.
"У Європі активно відбуваються численні переговори та обміни думками, як між країнами, так і з командою Трампа та його урядом," - підкреслив він.
Міністр підкреслив, що європейським країнам буде "дуже, дуже, дуже важко" забезпечити Україні гарантії безпеки без допомоги Сполучених Штатів. Це, зокрема, пов'язано з ризиком, що НАТО може бути залучене в будь-який конфлікт із російськими військовими.