Не просто етап на шляху: значуще відкриття дослідників щодо долини Зеравшан – фото


Під час вивчення долини Зеравшан в Таджикистані, археологи виявили докази існування різних людських видів в цій області. Це знахідка слугує важливим підтвердженням ранніх міграцій людей через Євразійський континент.

Нещодавно в долині Зеравшан, що в центральному Таджикистані, археологи виявили значну археологічну пам'ятку, яка підтверджує роль цього регіону як важливого вузла ранньої людської міграції через Євразію. Це місце, відоме як Сой Хавзак, містить сліди людської діяльності, що датуються приблизно від 150 000 до 20 000 років тому, повідомляє Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідження під керівництвом професора Йосі Зайднера з Єврейського університету та доктора Шарофа Курбанова з Національної академії наук Таджикистану виявили велику колекцію стародавніх артефактів, включаючи кам'яні інструменти, рештки тварин і збережену рослинність.

Ці відкриття вказують на те, що долина Зеравшан слугувала місцем проживання для різних людських видів, серед яких сучасні Homo sapiens, неандертальці та денисівці. Дослідження натякає на те, що цей район мав значення не лише як проміжна зупинка на Шовковому шляху; можливо, він виконував роль важливого маршруту для розселення людей задовго до настання цього етапу.

Розкопки в Сой Хавзак фокусувалися на трьох ключових зонах та виявили сліди людської діяльності, що були знайдені в скельних укриттях, розташованих приблизно на 40 метрів вище від землі.

Археологи виявили чудово збережені органічні залишки, зокрема обгорілу деревину та кістки, що надають інформацію про стародавні кліматичні та екологічні умови. Це збереження відкриває можливості для дослідників, щоб відтворити екологічний контекст, в якому існували перші люди.

Дослідження Сой Хавзак може суттєво переформулювати наше уявлення про те, як ранні людські групи в Центральній Азії пристосовувалися до важких умов льодовикового періоду. Професор Зайднер підкреслює, що аналіз цієї динаміки є ключовим для вивчення маршрутів еволюції та переселення людей.

Раніше видання "Фокус" повідомляло про експерименти, які вважаються неетичними і забороненими. Однак, незважаючи на це, такі дослідження все ж мали місце.

Також ми розповідали про поховання вампіра, яке дослідили польські вчені. Вони підтвердили, що похована там жінка дійсно мала страшну хворобу.

Related posts