Німеччина вводить суворі критерії для тих, хто отримує соціальну допомогу.


Реформа, зокрема, передбачає, що одержувачам соцдопомоги, котрі без поважної причини відмовляються від запропонованої роботи або навчання, протягом трьох місяців на 30% скоротять розмір виплат.

Уряд Німеччини затвердив законопроєкт, який вводить нові, більш суворі вимоги для тих, хто отримує соціальну допомогу, відому як Bürgergeld ("гроші для громадян"). Цю інформацію оприлюднив у середу, 2 жовтня, міністр праці Німеччини Губертус Гайль, повідомляє DW.

Зміни ще має розглянути Бундестаг. Якщо він затвердить нові правила, вони набудуть чинності наприкінці року.

Реформа, зокрема, передбачає, що одержувачам соцдопомоги, котрі без поважної причини відмовляються від запропонованої роботи або навчання, протягом трьох місяців на 30% скоротять розмір виплат.

Безробітним, які не прийдуть на офіційно призначену зустріч із куратором до центру зайнятості, виплати знизять на 30% протягом одного місяця.

Також передбачено введення санкцій стосовно отримувачів допомоги, які займаються нелегальною трудовою діяльністю. Центри зайнятості зобов'язані інформувати правоохоронні органи про своїх клієнтів, що, ймовірно, працюють і при цьому отримують соціальні виплати.

Також для одержувача соцдопомоги має вважатися прийнятним робоче місце, віддалене від місця проживання. Якщо тривалість робочого дня не перевищує шести годин, то максимально допустимий час на дорогу на роботу в один кінець може становити 2,5 години, а якщо вона більша - то до трьох годин.

Одночасно ці зміни включають певні заохочення для тих, хто має труднощі у спілкуванні німецькою мовою.

Роботодавці матимуть можливість отримувати фінансову підтримку, якщо запропонують роботу біженцям, які мають обмежені знання німецької мови та стикаються з труднощами в пошуку роботи. Додатково, вони зможуть направити цих працівників на професійні мовні курси.

Раніше ми інформували, що канцлер Німеччини Олаф Шольц та керівники земельних урядів досягли угоди про скорочення соціальних виплат для всіх біженців починаючи з 2024 року.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер повідомив у соціальній мережі Х, що це не лише полегшить фінансові труднощі регіонів і громад, але й "зменшить привабливість соціальної держави Німеччини для мігрантів".

Польща завершила роботу найбільшого центру для прийому біженців.

Related posts