Після обрання Трампа в країні розпочалася масштабна хвиля протестів, ініційованих іммігрантами та жінками.
Люди усвідомили, що їхньому життю, яке вони формували протягом багатьох років, загрожує небезпека.
У Сполучених Штатах в кінці тижня стартували акції протесту проти новообраного президента Дональда Трампа. Анти-трампівські демонстрації охоплюють різні міста, від Сіетла до Нью-Йорка.
У суботу тисячі громадян зібралися на вулицях Нью-Йорка, Сіетла, Вашингтона та багатьох інших міст, аби висловити своє обурення його запевненням щодо посилення політики, пов'язаної з репродуктивними правами, а також намірами розпочати масштабні депортації.
У суботу в Нью-Йорку демонстранти з груп, які виступають за права трудящих і справедливість щодо іммігрантів, зібралися біля готелю Trump International Hotel and Tower на 5-й авеню, тримаючи в руках плакати з написами: "Ми захищаємо нас" і "Пане президенте, як довго жінки повинні чекати свободи?". Інші тримали таблички з написами: "Ми не відступимо", скандуючи при цьому: "Ми тут, і ми не підемо!".
Схожі акції протесту відбулися у столиці США, де учасниці "Маршу жінок" організували демонстрацію біля будівлі Фонду "Спадщина" — правого аналітичного центру, який підтримує проект "2025". На суботніх фотографіях, поширених у соціальних мережах, видно, як протестувальники тримають плакати з гаслами: "Виховані жінки не роблять історію" та "Ти ніколи не одна". Учасниці також вигукували: "Ми віримо у перемогу!" та демонстрували інші плакати з написами: "Де моя свобода, якщо в мене немає вибору?".
У суботу біля Спейс-Нідл у Сіетлі зібралися великі групи протестувальників. Плакати, що прикрашали акцію, закликали до дій проти Трампа та двопартійної військової системи, проголошуючи: "Сформуйте народний рух і протистійте війнам, репресіям і геноциду!".
"Ми знаходимося тут, оскільки протягом багатьох років боремося за право на здоров'я, житло та освіту. Не має значення, чи це був Трамп, чи [Джо] Байден раніше – ми не отримали те, на що сподівалися, і прагнемо досягти реалізації наших вимог", - зазначив Коді Урбан, голова американського підрозділу Міжнародної ліги народної боротьби.
Також у п'ятницю десятки демонстрантів у Піттсбурзі, штат Пенсільванія, зібралися в парку Пойнт-Старт, щоб висловити протест проти перемоги Трампа на виборах. Люди несли таблички з написами: "Ми не повернемося" і "Моє тіло, мій вибір".
"Ми відчуваємо страх перед тим, що попереду, проте не плануємо відмовлятися від своїх цілей", - заявив Стів Капрі, організатор Socialist Alternative, у коментарі для телеканалу WPXI. "Трамп є загрозою для всіх нас, тому важливо об'єднуватися, створювати спільноти, долучатися до рухів, навчатися і розвиватися разом".
Однією з основних обіцянок Дональда Трампа під час його першого терміну та у кампанії знову обрання є вирішення проблем, пов'язаних з мігрантами. І вже зараз, до його офіційного вступу на пост президента, члени його команди починають розробляти плани для виконання цієї обіцянки, навіть якщо це вимагатиме введення надзвичайного стану в країні.
Йдеться про масову депортацію мігрантів, які потрапили до США нелегально. Розглядається, зокрема, версія про оголошення надзвичайного стану в країні, що дало б змогу новій адміністрації перепрофілювати військові сили для затримання і вивезення мігрантів.
Існує думка, що ситуація стосується не лише нелегальних мігрантів. Консультанти Трампа також пропонують ліквідувати механізм захисту мігрантів, відомий як "гуманітарний пароль", за яким легально в'їхали сотні тисяч людей з Гаїті, Венесуели та України. Це також створює ризик для десятків тисяч афганців, які були евакуйовані після захоплення Кабула.