Правоохоронні органи виявили групу військових злочинців, які завдають страждань заручникам у колонії в Горлівці.


Дев'ятеро осіб з Донбасу, які за вказівкою російських кураторів здійснювали тортури над українцями на окупованих територіях, отримали підозри від Національної поліції України. Раніше шістьох їхніх керівників було підозрено у створенні терористичної організації, а матеріали справи були передані до суду.

Загалом, правоохоронці встановили особи більше 80 колишніх співробітників Калінінської виправної колонії в Горлівці, Донецька область. Ця установа з 2014 року займалася катуваннями громадян, які проявляли активну підтримку України, за методами та вказівками російських спецслужб, -- повідомили в пресслужбі Національної поліції.

До 2022 року в цій колонії утримували тих, хто виступав проти режиму "ДНР", але з початком активних бойових дій сюди почали доправляти військовополонених. У закладі проводили процедури фільтрації та подальшого розподілу полонених до інших установ.

"Протягом десятиліття конфлікту через Калінінську колонію пройшли тисячі затриманих. Серед них були військові, поліцейські, українські активісти, волонтери та інші громадяни, які мали активну громадську позицію. Як зазначають правоохоронці, в середньому тут утримували від 1200 до 1500 осіб одночасно."

Усі полонені проходили так звану "приймання", коли працівники колонії викидають їх із конвойних автомобілів і змушують бігти через "живий коридор" із посібників окупантів, які б'ють їх гумовими палицями, пластиковими трубами, руками, ногами та електрошокерами. Десятки полонених непритомніли вже на цьому етапі.

Після цього ув'язнених роздягали до гола, вилучали всі їхні особисті речі, фіксували на фотографіях, знімали відбитки пальців, а в умовах крайньої антисанітарії брали зразки ДНК і крові. Їх поміщали у переповнені бараки з пліснявою на стінах і стелях. Зимою в окремих камерах було надзвичайно холодно через відсутність скла у вікнах.

Протягом доби затриманих піддавали допитам, використовуючи гумові палиці, а також наносили удари металевими стержнями.

Потерпілі перебували у повному інформаційному вакуумі. Весь цей час на полонених морально тиснули -- казали, що вони нікому не потрібні, і їх не хочуть обмінювати, а Росія вже повністю захопила територію України. Деякі бранці не витримували знущань та просили, щоб їх убили.

Правоохоронці з'ясували, хто входить до керівництва та персоналу Калінінської виправної колонії. Обвинувачення проти колишніх керівників вже передано до суду. Вони можуть отримати довічний термін ув'язнення.

Окрім цього, було проведено більше 500 упізнань і експертиз, а також понад 200 слідчих експериментів з постраждалими, які були повернуті в Україну внаслідок обмінів у різні періоди. Протягом цього часу злочинці змінювали свої позиції, а також відбувалися зміни у керівництві та складі працівників колонії. Незважаючи на це, слідчі поверталися до роботи з постраждалими, які брали участь в попередніх обмінах, збираючи інформацію про злочинців поступово. Вони змогли встановити не лише особисті дані, а й ієрархічну структуру терористичної організації, що діяла на території Калінінської колонії.

Серед виявлених більше ніж 80 співробітників колонії, які співпрацюють з окупаційною адміністрацією, правоохоронці визначили осіб, причетних до катувань, фізичних і психічних знущань, а також жорстокого ставлення до військовополонених і цивільних заручників у Калінінській колонії.

На цей момент дев'ять осіб отримали повідомлення про підозру за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України, що стосується порушення законів та звичаїв ведення війни. Документи, що стосуються їхніх правопорушень, будуть передані як до національних, так і до Міжнародного кримінального суду.

Related posts