Які теми обговорювали в прямому ефірі марафону "FreeДом" 31 серпня 2024 року?


Курська битва, дипломатичні стосунки між США і Китаєм, затримання російських генералів, запланований візит Путіна до Монголії.

"Детектор медіа" щоденно моніторить основні теми, учасників та тенденції у трансляціях марафонів "Єдині новини #UAРазом" та "FreeДом", а також здійснює окремий аналіз якості мовлення.

Телевізійні канали: "FreeДом", "1+1"

У ефірі каналу "FreeДом" засновник благодійного фонду "Закриємо небо України" Ігор Романенко підкреслив, що наступ українських військових у Курській області майже зупинився. Якщо наші військові мають намір обороняти буферну зону, то необхідно організувати оборону відповідним чином, включаючи мінування, будівництво фортифікацій та інші заходи.

Російська політологиня Ольга Курносова вважає, що зниження довіри росіян до Путіна пов'язане з подіями в Курській області. Вона також звертає увагу на конспірологічну версію: чому Путіну не повідомила п'ята служба ФСБ, яка мала б знати про підготовку операції з боку України? Можливо, ФСБ вже не підтримує Путіна, і назріває змова, що може пояснити його несподіваний візит до Чечні для зустрічі з Кадировим та обговорення підтримки. За словами Курносової, міністр оборони Бєлоусов болісно сприйняв цей візит, а загальна атмосфера в Міністерстві оборони Росії погіршується через арешти генералів.

На переконання Ярослава Божка, очільника Центру політичних досліджень "Доктрина", взаємини між США і Китаєм зазнають погіршення. Відсутність взаємної довіри та інтересу, а також переконання кожної країни у власній перевазі, спричиняють напруженість. До того ж, малоймовірно, що Джо Байден зможе покращити цю ситуацію до завершення свого президентського терміну.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що українська армія, розпочавши наступ у Курській області, з військового погляду, перехопила ініціативу. Будь-які неочікувані рішення щодо лінії фронту і ведення воєнних дій змінюють сприйняття війни і бадьорять західних партнерів, вважає Подоляк.

У програмі "1+1" директор Центру громадських досліджень "Український меридіан" Дмитро Левусь висловив думку, що якщо Путіна не буде заарештовано в Монголії, яка підписала Римський статут, це значно підірве авторитет Міжнародного Кримінального Суду. Левусь додав, що Монголія, розташована між двома великими державами — Росією та Китаєм, має обмежену свободу дій. Вони могли б утриматися від запрошення Путіна, але, ймовірно, прагнуть домовитися про безмитний експорт своїх товарів до Росії та інші вигоди. Однак, за словами Левуся, ситуація залишається невизначеною, і візит Путіна може бути скасований.

За словами російсько-американського історика Юрія Фельштинського, Курська операція продемонструвала нездатність російської армії опиратися українській і навіть захищати власну територію. Уперше мова зайшла про те, що це не якась там спеціальна операція далеко від Росії, а справжня війна на російській території. "Сподіваюсь, що наступним кроком стане завдання ударів по Москві, і тоді цю війну вдасться нарешті закінчити", -- наголосив Фельштинський. На його думку, те, що велика війна триває третій рік, -- на совісті союзників України, які допомагають, але обережно, бо бояться ескалації. Україні важко буде переконати союзників, що єдиний спосіб завершити війну -- завдавати ударів по Росії, спрогнозував гість. І в першу чергу по Москві, тому що в "країні одного міста" столиця -- найбільш вразливе місце.

Related posts