Суттєва небезпека: Росія істотно збільшила виробництво ударних безпілотних літальних апаратів.


Наразі Росія здійснює запуск безпілотників по Україні в п'ять разів частіше, ніж у червні цього року.

Незважаючи на санкції, російська влада змогла істотно збільшити випуск іранських ударних безпілотників Shahed-136, досягнувши приблизно п'ятикратного зростання. Це підтверджується помітним зростанням кількості безпілотників, які регулярно пролітають у небі над Україною вночі.

Про це сказав журналіст, громадський активіст та аеророзвідник Збройних сил України Ігор Луценко в ефірі телеканалу "Київ24". Він нагадав, скільки БПЛА збивалося Силами оборони в червні, а скільки їх збивається в середньому зараз.

"У червні щодня на нашу територію надходило близько 11-12 дронів "Шахед", а зараз це число перевищує 60. Таким чином, Росія збільшила виробництво безпілотників приблизно в п'ять разів. Ця тенденція, на жаль, продовжиться. Якщо хтось вважає, що ми можемо зупинити це шляхом атак на виробничі потужності, я сумніваюся, що це буде можливо в довгостроковій перспективі", – підкреслив він.

Виробництво таких БПЛА легко заховати, зокрема під землею. Навіть сучасна високоточна зброя не зможе вивести ці виробництва з ладу з першого разу. Тому Україна повинна нарощувати свої можливості з виробництва БПЛА - не тільки "шахедних", але й "зенітних".

"Ми повинні розвивати наявні у нас можливості. Хочу підкреслити, що на фронті проводиться досить ефективна робота з перехоплення ворожих розвідувальних дронів - наразі йдеться саме про розвідувальні дрони - за допомогою наших безпілотників. Фактично, йдеться про протистояння безпілотників один одному. Тепер залишилося лише адаптувати вже існуючі системи для перехоплення "Шахедів", - додав він.

Як вже було зазначено раніше, старша наукова співробітниця Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) Вікторія Вишневська повідомила "Телеграфу", що від 60 до 80% складових частин російських дронів і ракет походять з американського виробництва.

Як вже було зазначено, Сполучені Штати намагалися обмежити контрабанду та перервати постачання ракетних компонентів до Російської Федерації. У кінці серпня цього року Міністерство фінансів США оголосило про накладення санкцій на 400 суб'єктів, яких звинуватили у підтримці агресії проти України. У цьому списку виявилося щонайменше 12 компаній з Гонконгу. Однак корінь проблеми американський уряд не намагався усунути: жодних звинувачень на адресу американських компаній не було висунуто.

Related posts