У глобальному масштабі близько 25% дітей стали жертвами військових конфліктів.
Це підтверджує дослідження під назвою "Захист дитинства: аспекти безпеки для нового покоління", яке було представлено на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, повідомляє Укрінформ, посилаючись на Офіс Президента.
За словами першої леді Олени Зеленської, опитування охопило 15 країн, зокрема Україну, США, Велику Британію, Бразилію, Данію, Естонію, Фінляндію, Францію, Ірак, Японію, Кенію, Литву, Катар, Сербію та Туреччину. У дослідженні взяли участь 300 батьків та стільки ж дітей віком від 13 до 17 років. Аналізувалися п'ять ключових аспектів: безпека дітей під час конфліктів, у школах та в інтернет-просторі, а також добробут у родині та екологічні загрози.
"Це ті основні теми, яким ми присвятили цьогорічний, четвертий Саміт перших леді та джентльменів у Києві. У безпеки, а надто дитячої, багато вимірів, і ми спеціально дослідили основні загрози, з якими стикаються чи можуть зіткнутися всі діти світу, незалежно від країни, де живуть", - зауважила дружина Президента України.
Ось кілька цікавих даних з проведеного опитування: вісім з десяти дітей повідомили, що в школі вони стикалися з ситуаціями, які погіршили їхню безпеку та добробут; також вісім з десяти дітей знають принаймні одну особу, яка натрапила на небезпечний контент в інтернеті; при цьому кожна шоста дитина висловлює занепокоєння щодо своєї безпеки в домашніх умовах.
Серед ключових викликів, які батьки в різних куточках планети зазначають, є підвищення цін, бідність та безробіття.
Діти визначили зростання цін як найактуальнішу проблему для молоді. Проте, коли їх запитали про особисті виклики, що їх турбують, вони виділили психічне здоров'я. На другому місці опинилися сімейні проблеми, а за ними – екологічні питання.
В Японії, Сербії, Україні та Туреччині діти в основному стурбовані війною та її наслідками, що викликає у них значне занепокоєння.
Практично кожна четверта дитина зазнала безпосереднього впливу війни, тоді як 67% відчули її непрямі наслідки. Лише 31% батьків та 33% дітей, які особисто постраждали від конфлікту, позитивно оцінюють своє психічне здоров'я.
"Непрямий вплив війни відчувається у відповідях навіть у тих країнах, де війни зараз немає. Це доводить те, про що ми в Україні часто кажемо: розв'язана Росією війна впливає на весь світ і на всіх дітей", - констатувала Олена Зеленська.
Дружина Президента підкреслила, що 75% батьків вважають, що сучасні діти зіштовхуються з більшою кількістю небезпек, ніж це було у їхньому дитинстві.
Дослідження було здійснене компанією Catalyse Research у співпраці з BRAND UKRAINE за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на замовлення Саміту.
Як повідомляв Укрінформ, у виступі на Четвертому саміті перших леді та джентльменів Президент Володимир Зеленський заявив, що одним з найбільших злочинів агресивної війни, розв'язаної Росією, є вкрадене в українських дітей дитинство.