Як забезпечити комфорт зимового періоду для кімнатних рослин без зайвих стресів
Існує переконання, що кімнатні рослини не підпадають під вплив сезонних змін. Вони розвиваються в стабільному середовищі з контрольованим мікрокліматом. Тому не варто занепадати духом щодо їхньої стійкості до стресу та потреб у зимовий час.
Це хибне уявлення. Рослини проходять вегетативний цикл і, незалежно від умов, в яких вони ростуть, на інстинктивному рівні розуміють, що саме їм необхідно для оптимального розвитку. Кімнатні рослини потребують особливої уваги в зимовий час.
Як доглядати за рослинамиНайперше потрібно скоротити полив. День та світло скорочуються. Отже, вимоги до кількості води також скорочуються. Взимку рослини поливають рідко, але досить рясно. Не забувайте про опалювальні прилади, тому перевіряйте стан ґрунту.
Якщо світла недостатньо, забезпечте рослину додатковим джерелом. Це може бути фітолампа, або ставте ближче до вікна. Особливо це стосується рослин, які не здатні рости в темних кутках кімнати.
Температурні умови мають велике значення. Переконайтеся, що температура не падає нижче 15 градусів. Однак і перегрівати рослину не варто, тому важливо уважно стежити за її показниками та загальним станом.
У зимовий час не всі рослини потребують підживлення, хоча це може бути необхідним. Будьте обережні з цим процесом, адже взимку рослини зазвичай перебувають у стані спокою. Якщо ваша рослина виглядає здоровою, краще відкласти підживлення до весни. Проте, деякі рослини, такі як фіалки, герані, грошове дерево і спатифілум, все ж можуть потребувати додаткових поживних речовин.
Шкідники та хвороби завжди були та є. Кімнатні умови часто спонукають до їх розвитку. Павутинний кліщ та попелиця, коренева гниль найчастіше виникають взимку, тому регулярно оглядайте рослини. При потребі можна обприскувати мильним розчином або обробляти "Фітоспорином".