Як уникнути втоми очей при тривалій роботі за комп'ютером: скористайтеся методом 20-20-20.
Безприривне сидіння за комп'ютом, смартфоном, телевізором, призводить до перенапруги очей.
Проте правило 20-20-20 може сприяти збереженню зору та зменшенню навантаження на очі.
Що таке концепція "20-20-20"?
Якщо через свою роботу вам вимушено доводиться багато часу дивитися в екран комп'ютера, то на кожні 20 хвилин, проведені за екраном комп'ютера, вам потрібно подивитися на щось, що знаходиться від вас на відстані 6 метрів протягом 20 секунд.
Якщо ви проводите багато часу у закритому приміщенні, зробіть паузу і вийдіть на свіже повітря або в просторе приміщення, щоб дати вашим очам можливість відпочити.
Чому обрано саме 20 секунд?
Для того щоб ваші очі добре відпочили, знадобиться приблизно 20 секунд.
Поки ваші очі відпочивають і розслабляються, не забудьте наповнити склянку водою, щоб відновити вологу в організмі. Якщо ви будете підтримувати належний рівень гідратації, це позитивно вплине, зокрема, і на ваш зір.
Якщо є можливість заварити та випити кухоль зеленого чаю, це допоможе вам ще більше. У зеленому чаї знаходиться велика кількість антиоксидантів-катехінів, які сприяють посиленню сльозовиділення та кращому змащуванню очей, запобігаючи мікротравмам та подразненню очного яблука.
Рекомендуємо налаштувати на вашому телефоні або комп'ютері будильник, який буде сповіщати вас кожні 20 хвилин про необхідність зробити паузу.
Які висновки роблять дослідники?
Американська академія офтальмології підкреслює, що тривала робота з екранами електронних пристроїв не завжди негативно позначається на вашому зоровому сприйнятті. Проте, така діяльність може призводити до відчуття напруги в очах і виникнення інших дискомфортних симптомів.
За нормальних обставин людина моргає приблизно 15 разів за хвилину. Проте, коли ми зосереджуємося на комп'ютерному моніторі або екрані смартфона, цей показник зменшується вдвічі. Це може викликати дискомфорт, сухість і втому очей.
Напруженість очей, викликана екранами електронних пристроїв, має офіційне ім'я. Вона називається "синдромом комп'ютерного зору" (СКЗ). У дослідженні, опублікованому Непальським журналом офтальмології, вчені досліджували вплив тривалого використання комп'ютера на зір студентів університету Малайзії. З'ясувалося, що майже 90% з 795 студентів, які брали участь у дослідженні, починали скаржитися на симптоми СКЗ всього після двох годин безперервного використання комп'ютера.
Однак ці дослідження показали, що регулярні перерви, під час яких студенти відволікалися на далекі об’єкти, значно зменшували ці симптоми. Іншими словами, принцип 20-20-20 дійсно має ефект.
Головні ознаки втоми очей.
Основними симптомами цього стану є відчуття сухості або печіння в області очей, а також сверблячі повіки.
Серед інших ознак можна виділити:
напряг у області шиї, плечей або спини;
Сенситивність до освітлення.
труднощі з увагою
"очі, що важко відкриваються"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як брак сну позначається на зорових функціях: дві причини змінити звичку лягати спати пізно.
Втома очей, що виникає внаслідок тривалої роботи з комп'ютерами та іншими гаджетами, може бути досить дискомфортною. Метод 20-20-20 може стати корисним засобом для полегшення найнеприємніших симптомів, пов'язаних із цією втомою, а також допоможе скоротити безперервний час, проведений за екраном комп'ютера.
Як можна запобігти виникненню СКЗ
Якщо ви прагнете зменшити негативний вплив комп'ютерних дисплеїв на зір, намагайтеся дотримуватися цих рекомендацій під час роботи.
Сідайте подалі від екрана. Намагайтеся сидіти від нього щонайменше на відстані витягнутої руки. До того ж, вам варто пересунути екран так, щоб дивитися на нього трохи зверху вниз.
Щоб уникнути впливу на зір відблисків на екрані, поміркуйте про те, щоб перейти на дисплей з матовим екраном.
Намагайтеся завжди пам'ятати про правило 20-20-20. Встановіть таймер, який нагадуватиме кожні 20 хвилин дивитися по 20 секунд на об'єкт, що знаходиться від вас на відстані 20 футів.
Придбайте в аптеку штучні сльози, аби запобігти пересиханню ваших очей.
Спробуйте частіше закривати і відкривати очі, щоб стимулювати вироблення сліз.
Якщо яскравість екрана вашого комп'ютера значно перевищує освітлення в кімнаті, де він розташований, зменшіть яскравість. Також рекомендується покращити освітлення в приміщенні, щоб зменшити різницю в контрасті.
Старайтеся підтримувати екран комп'ютера в бездоганному стані. Коли вам потрібно дивитися на зображення через плями від пальців та інші забруднення, це може призвести до додаткового навантаження на ваші очі.
Якщо ви носите контактні лінзи, це може спричинити погіршення симптомів сухості та подразнення. Намагайтеся бодай час від часу давати очам відпочити, переходячи на окуляри.
Ніколи не ложитесь спати в контактних лінзах, навіть якщо вони призначені для тривалого використання. Також не забувайте завжди мити руки перед тим, як знімати або одягати лінзи.