Як вибрати комфортне взуття: 8 корисних рекомендацій
Кажуть, що краса вимагає жертв, але коли йдеться про ваше взуття, вам не потрібно жертвувати комфортом заради стилю. Це актуально, незалежно від того, чи збираєтеся ви танцювати до ранку на підборах на вечірці, чи досліджувати нове місто, проходячи кілометри, або просто гуляти містом. Ваше взуття може бути одночасно і зручним, і модним. Головне — знати, на які аспекти звертати увагу при виборі комфортного взуття.
Чому комфортне взуття важливіше, ніж ви уявляєте.
Вибір комфортного взуття, безсумнівно, має безліч переваг. Проте справа не лише в тому, що ви можете безтурботно пересуватися, не боячись мозолів або незвичних дискомфортів: здоров'я ваших ніг має велике значення.
Взуття, яке правильно сидить, забезпечує хорошу підтримку та виготовлене зі зручних матеріалів, має важливе значення для загального самопочуття. Коли люди продовжують терпіти дискомфорт у стопах, це може призвести до появи пухирів, виразок, тендинітів, м'язової втоми і навіть переломів від стресу, за що доведеться розплачуватися наступного дня.
Згодом це може викликати різні ускладнення, такі як деформація стопи чи розвиток захворювань, наприклад, підошовного фасціїту. Чи варто жертвувати комфортом заради кількох пар стильного взуття? Однозначно ні. Ось кілька порад, як забезпечити собі правильний вибір взуття, яке буде зручним у носінні.
Поради щодо вибору зручного взуття
Чи знали ви, що розмір і структура стопи змінюється навіть у дорослому віці? Вимірюйте стопи щонайменше раз на рік, щоб переконатися, що ви отримуєте найкраще взуття.
З часом зв'язки в нашому тілі втрачають свою пружність, що призводить до зменшення колагену, еластичності та гнучкості суглобів. Це природно впливає на наші стопи, які з часом можуть розтягуватися. Деякі життєві обставини також можуть сприяти такому процесу. Серед них – зміни ваги, період вагітності та післяпологового відновлення, розвиток різних проблем зі стопами, наприклад, кісточок чи молоткоподібних пальців, а також травми, операції або специфічний догляд за ногами.
Поряд з вибором правильного розміру взуття, також враховуйте ширину вашої стопи і робіть покупку відповідно до неї. Для людей з широкою стопою занадто вузьке взуття може призвести до болючих, стиснутих пальців ніг і кісточок. А якщо у вас вузька стопа і ви носите занадто широке взуття, ви не матимете достатньої підтримки і підвищується ризик появи мозолів.
Протягом життя ваші ноги зазнають змін, і їх вигляд може коливатися навіть протягом одного дня. Щоб підібрати взуття, яке ідеально сидітиме, важливо звертати увагу на час, коли ви робите покупки. Рекомендується приміряти взуття ближче до вечора, адже протягом дня ноги можуть набрякати, особливо до кінця робочого дня.
Обираючи взуття, зверніть увагу на те, як добре воно підтримує вашу форму стопи. Для власників високого склепіння підійдуть моделі з невеличким підйомом каблука, тоді як при плоскостопості варто розглянути взуття з якісною підтримкою склепіння. Якщо саме взуття не забезпечує належної підтримки, можна скористатися спеціальними вставками.
Стиснуті пальці ніг - це джерело дискомфорту та ряду проблем, які можуть включати мозолі, натоптиші, бурсити, молоткоподібні пальці та больові відчуття в нервах. Взуття повинно бути виконане в широкій колодці або квадратній формі, щоб уникнути перевантаження пальців, а також для запобігання набрякам і можливим деформаціям пальців або стопи.
Якщо ви плануєте носити взуття з гострим носком, переконайтеся, що між найдовшим пальцем ноги і носком взуття залишається щонайменше 1 см вільного простору. Також важливо, щоб носок забезпечував вашим пальцям комфортне положення без зайвого тиску.
Якщо ви сумніваєтеся між варіантом з підвищеним рівнем амортизації та звичайним, віддавайте перевагу тому, що пропонує додаткову підтримку. Додаткова амортизація грає важливу роль у запобіганні зносу ніг і суглобів, що, у свою чергу, зменшує ризик виникнення болю в суглобах і розвитку інших захворювань стоп, таких як підошовний фасциїт або тендиніт.
Носіть взуття відповідно до вашої активності. Наприклад, якщо ви збираєтеся займатися спортом, який передбачає багато рухів з боку в бік, переконайтеся, що ви носите взуття з підтримкою гомілковостопного суглоба, а не кросівки без підошви.
Якщо ви займаєтеся важкою атлетикою, важливо мати підошву, що забезпечує стабільність, тобто пласку та жорстку. Для піших прогулянок, навпаки, необхідно враховувати такі характеристики, як міцність, хороше зчеплення з поверхнею та підтримка гомілковостопного суглоба. Кросівки для ходьби зазвичай легші і мають гнучку підошву, що дозволяє стопі рухатися природно. У той час як кросівки для бігу повинні мати достатню амортизацію для ефективного поглинання ударів і захисту суглобів.
Твердження про те, що взуття "розноситься", часто є перебільшенням. Хоча деякі моделі можуть адаптуватися до форми вашої ноги з часом, вони не повинні приносити дискомфорт з самого початку. Якщо ви відчуваєте стиснення, спазми або потертості при першій примірці, то, ймовірно, ситуація лише погіршиться. Якщо ви знайшли в магазині пару, яка вам подобається, але вона незручна, то не варто сподіватися, що з часом вона стане комфортною.
Нещодавно ми ділилися двома методами очищення шнурків.