Мас-медіа повідомили про нову ініціативу Зеленського в умовах війни. Яка реакція в Офісі президента?
Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Як повідомило видання ВВС Україна, президент Володимир Зеленський нібито доручив розробити пропозиції для так званого внутрішнього плану перемоги. Це не альтернатива вже представленому плану.
Мова йде про документ, що охоплює внутрішні рішення в ряді ключових областей, таких як військово-промисловий комплекс, оборона, економіка, соціальна політика та інші. Якщо попередня стратегія була орієнтована на залучення партнерів, то ця нова ініціатива повинна зосередитися на конкретних діях, які має реалізувати сама Україна.
Як зазначив Подоляк у своєму коментарі для YouTube-каналу РБК-Україна, раніше представлений план перемоги орієнтований на партнерів. У ньому містяться детальні обґрунтування того, які саме види озброєння необхідні Україні, а також ті, які країна не здатна виробити самостійно.
"І президент сконцентрований на тому, щоб наші партнери, попри готовність повернутися до концепції політичного безволля, повернутись до того, що було до початку повномасштабного вторгнення, коли Росію сприймали так, вона там одну війну почала, другу, третю, четверту. Так, вона вбиває громадян інших країн, але вона велика, у неї багато сировинних грошей, давайте домовлятися. Президент хоче, щоб наші партнери в цю ілюзію перестали вірити, що можна з РФ про щось домовитись і щоб продовжували наполегливо Україні допомагати", - сказав він.
За інформацією радника голови Офісу Президента, існує ще один важливий аспект – це мобілізація України. Подоляк підкреслив, що підтримка від партнерів і внутрішні зусилля є процесами, що відбуваються одночасно.
"І він (президент, - ред.) хоче отримати чіткі структурні пояснення, хто відповідає за той чи інший напрямок. Що на цьому напрямку протягом такого-то календарного терміну може бути зроблено з урахуванням необхідності... Які необхідності є? Зрозуміло, що дронове виробництво може бути суттєво збільшено в Україні. Чи будуть впливати дрони різних модифікацій на те, що відбувається по лінії фронту і в глибині Росії? Безумовно. Чи треба нам чітко усвідомити, на які бюджетні кошти ми можемо розраховувати? А це означає і які мають бути податки, і з точки зору стимулювання економіки як такої, і з точки зору фінансування ЗСУ", - пояснив Подоляк.
Консультант керівника Офісу Президента зазначив, що Україна підготувала детальне структурне обґрунтування для західних країн, в якому чітко викладено, який вид озброєння є необхідним і чому це питання є актуальним саме зараз. Для України це також пояснення того, як повинна функціонувати економіка в умовах війни, беручи до уваги, що конфлікт не завершиться найближчим часом через зростаючу втомленість.
"Це мені дуже до вподоби. Пропозиція щодо перемоги, представлена західним державам, націлена саме на них та їх можливості. Проте необхідно також активізувати внутрішній ринок, що повинні робити відповідні органи та інші інстанції. Це дві важливі складові єдиного процесу," – підкреслив Подоляк.