Кольорова лампа, що виникла завдяки інтуїції Ніколи Тесли, має унікальний вплив на психіку.


Дослідники виявили, що синє світло, яке випромінюють світлодіоди, має шкідливий вплив на людське здоров'я, викликаючи порушення сну та проблеми з зором.

Вчені з університету Х'юстону, які отримали фінансування від Національного наукового фонду США, створили інноваційний вид світлодіода, що випромінює менше синього світла, зберігаючи при цьому високу якість освітлення. Інформацію про це публікує ecoticias.com.

Світлодіодні лампочки набули популярності завдяки своїй високій ефективності в порівнянні зі звичайними лампами розжарювання. Вони споживають менше електроенергії та швидше починають випромінювати світло, а також мають триваліший термін експлуатації. Проте, існує й суттєвий недолік – синє світло, яке вони випромінюють, може негативно впливати на здоров'я очей і якість сну. Це пов'язано з тим, що синє світло гальмує вироблення мелатоніну, гормону, що регулює цикли сну та бадьорості. В результаті, люди можуть страждати від тривожності, безсоння та головного болю. Щодо зорових проблем, то синє світло може призводити до перенапруження очей і відчуття дискомфорту.

Бажання вирішити ці проблеми стимулювало пошук ефективних рішень, які можуть зменшити або усунути вплив синього світла, при цьому зберігаючи переваги світлодіодного освітлення. Науковці розробили прототип лампи, в якій сині світлодіоди поєднуються з жовтими люмінофорами для отримання білого світла, яке за своїми характеристиками нагадує денне. Раніші спроби зменшити вплив синього світла не увінчалися успіхом, оскільки дослідники використовували червоний люмінофор. Проте вчені змогли вдосконалити цю технологію, створивши новий кристалічний люмінофор на основі європію. Коли його інтегрували у фіолетовий світлодіод, цей люмінофор дозволив досягти теплого білого світла, усуваючи "небажаний" синій спектр.

Раніше ми повідомляли про досягнення вчених, які створили світлодіоди з яскравістю, що перевищує OLED у тисячу разів. На основі технології PeLED планується розробка напівпровідникових лазерів, які знайдуть своє застосування в медицині, електроніці, а також у різних галузях промисловості — як легкої, так і важкої.

Related posts