Львівська галерея мистецтв продемонструвала оцифровані роботи з власної колекції.


Керівник проєкту Роман Гук представив нові твори, що уже доступні для перегляду

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спільно з MyFutureHeritage представила нову партію оцифрованих мистецьких творів зі своєї колекції. Цього року до цифрового архіву додалося 1860 об'єктів з фондосховищ та збірок. У рамках ініціативи "Цифровий архів. Доступна спадщина" вдалось оцифрувати загалом 3 тисячі творів. Тепер ознайомитися з ними можна на офіційному сайті за вказаним посиланням.

Цифрове зображення художніх творів було реалізовано завдяки методам фотозйомки, тривимірного сканування та фотограмметрії. Ці інноваційні технології забезпечили точне відтворення артефактів, що дозволило зберегти детальну інформацію про кожен з них для наступних поколінь. Тепер їх можна вивчати в найменших деталях з будь-якої точки світу.

Оцифрування надає можливість не лише насолоджуватися різноманітною колекцією галереї, яка є однією з найбільших в Україні і містить понад 67 тисяч експонатів. Цей проєкт є важливим для реставраційних процесів, а також значення цифрового збереження культурної спадщини особливо зростає в умовах війни.

"В епоху руйнацій та війн, хаосу протистоїть труктурність, зокрема мистецька в її актуалізації, у сучасних інтерпретаціях і сприйнятті. Спробою репрезентації цієї текстуальності і структурності, як єдності цінностей і змістів, які здатні породжувати нові цінності і новий сенс, є цифровий архів", - зазначає завідувачка відділу наукової роботи галереї Аліса Федосєєва.

"Ми цього року почали використовувати під час оцифрування середньоформатну камеру роздільною здатністю 100 мегапікселів - це такий, скажімо, європейський музейний стандарт зараз. Фактично в Україні немає таких камер і тим паче немає музеїв, які це використовують сьогодні, тобто ми фактично задаємо такий собі стандарт якості і ми є попереду інших колег", - розповідає керівник проєкту Роман Гук.

Під час цьогорічної діяльності спеціалісти взаємодіяли з фондами, розширюючи колекцію новими творами скульптури, живопису та декоративного ужиткового мистецтва, охоплюючи період XIV століття, а також епохи від XIII до XX століття.

Директор Галереї мистецтв Тарас Возняк підкреслив, що цей процес не лише продовжиться, але й зазнає модернізації завдяки впровадженню новітніх технологій.

Related posts